Investiciniai sukčiai apgauna žadėdami „garantuotą“ pelną be rizikos

Sukčiai yra pamėgę kaitalioti scenarijus – vietoje šokiruojančių dramatiškų situacijų apie artimuosius, patekusius į avarijas, jie vilioja aukas siūlydami neva labai pelningas investavimo galimybes.

Apsigauna ir specialistai: kodėl nereikėtų kliautis nepažįstamųjų patarimais

Nuo sukčių neapsaugotas niekas. Tai savo istorija patvirtino sukčiavimą patyrusi verslininkė. Ji su apgaule susidūrė virtualioje prekių pardavimo platformoje: sukčiai išviliojo jos duomenis bei iššlavė visus pinigus iš banko kortelės. 

Apsisaugoti nuo „tyrėjo“ padėjo komisariato kaimynystė

Agnės, kultūros įstaigos vadovės, dienotvarkėje darbas vijo darbą. Popiet, regis, turėjo būti kiek ramiau, tačiau moters darbo telefonas ir vėl suskambo. Tik šįkart kalba ėjo visai ne apie kultūrą – vyriškis prisistatė policijos atstovu.

Atidumo stoka tvarkant įmonės pavedimus gali kainuoti

Lietuvos įmonių neaplenkia pasaulyje populiarius sukčiavimo metodas – susirašinėjimo el. paštu tarp verslo partnerių imitavimas. 

Kodėl skambino iš „banko“, suprato tik po kelių dienų

„Laba diena, skambinu iš Jūsų banko, – ragelyje pasigirdo melodingas, bet tvirtas moteriškas balsas. – Ar šiuo metu galite kalbėti? Jūsų sąskaitoje pastebėjome įtartinų operacijų.“

Netikram šefui gali sutrukdyti geležinė tvarka

Diena biure atrodė įprasta. Tačiau vakare į buhalterės Danutės pašto dėžutę įkrito laiškas nuo direktoriaus Vygando, kuris buvo išvykęs atostogauti. 

Senjorė patikėjo suradusi meilę

Romantiniu sukčiavimu užsiimantys nusikaltėliai savo aukas medžioja internete. Ant sukčių kabliuko užkibo ir 70 metų perkopusi vilnietė Birutė – virtualių ilgapirščių taikomos schemos tokios paveikios, kad nuo jų kartais neapsaugo net didžiulė gyvenimiška patirtis. 

Sukčiai įsisuko į viešbučių ir apartamentų rezervavimo platformas

Būkite atidūs rezervuodami ar apmokėdami nakvynės vietas per specialias platformas. Pastaruoju metu sukčiai suaktyvėjo būtent šioje srityje. 

M. Stonkus ir A. Ramanauskas pasimatavo sukčių rolę

Išmok atpažinti telefoninį sukčių - žiūrėk vaizdo įrašą, kuriame piktavalių rolę pasimatavo Mantas Stonkus ir Algis Ramanauskas. Prisimink, kad bankai, kredito unijos ir policija niekada neprašo PIN kodo ar prisijungimo prie interneto banko duomenų.

Imituojamos siuntų tarnybų žinutės

Sukčiai naudojasi įvairių siuntų tarnybų pavadinimais, dažniausiai prašydami sumokėti muitą ar prekės siuntimo mokestį. 

Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus. Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimu.