Imituojamos siuntų tarnybų žinutės

Vykdydami kampaniją #AtpažinkApsisaugok elektroniniu paštu atpazink@atpazinksukciu.lt gauname pranešimų apie gyventojų pastebėtus bandymus sukčiauti. Juos skelbiame tiek socialiniuose tinkluose, tiek šioje interneto svetainėje, tad kviečiame dalintis užfiksuotais atvejais. Tikimės, kad tai padės geriau atpažinti apgaulę ir primins neprarasti budrumo.

Vienas gautų bandymo sukčiauti pavyzdžių – siuntų tarnybos žinutės imitacija. Sukčiai naudojasi įvairių siuntų tarnybų pavadinimais, dažniausiai prašoma sumokėti muitą ar prekės siuntimo mokestį.

Atkreipiame dėmesį į požymius, pagal kuriuos pateiktame pavyzdyje galima atpažinti sukčiaus klastą:

  • Žinutė gauta iš telefono numerio užsienyje, o informuojama apie mokesčius Lietuvoje
  • Siuntų tarnybos pavadinimas parašytas klaidingai (tarp pavadinimo raidžių padėti taškai)
  • Tekste yra logikos klaidų (siuntos numeris buvo sulaikytas muitinėje)
  • Pateikiama įtartina nuoroda
  • Saugumo sistemos perspėja, kad ši žinutė gali būti šlamštas

Sukčių siunčiamos žinutės pavyzdys:

Sukciai-UPS.png

Saugumo sprecialistai ragina prie siuntos sekimo informacijos jungtis tik per oficialią siuntų tarnybos interneto svetainę, per kurią tikrinate siuntos vietą ar registruojate siuntą. Kitais būdais gautų nuorodų geriau neatidarinėkite.

Pavyzdyje nurodytos siuntų tarnybos svetainėje yra kviečiama pranešti apie sukčius, besidangstančius jų vardu: https://www.ups.com/.../legal-terms.../fight-fraud.page

Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus. Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimu.